Jak funguje binární obchodování

Obchodování binárních opcí
TBIT / Pixabay

Pokud máme peníze a rozhodneme se je zhodnotit, máme dnes několik cest, jak toho docílit. Jednou z takových jsou i investice, konkrétně potom binární obchodování. To je spojeno právě s binárními opcemi, které jsou dnes pro mnoho nejenom začínajících investorů velmi lákavou cestou. Než se podíváme na konkrétní možnosti daných obchodů a toho jak probíhají, je dobré se podívat také na to, co do dané opce vlastně jsou. Zde si pomůžeme odbornější citací. „Binární opce představují jeden z několika druhů finančních opcí. Vyznačují se značnou jednoduchostí, protože kupujícímu i prodávajícímu je předem známá maximální výše zisku či případné ztráty. Slovo „binární“ zastupuje skutečnost, že při splatnosti opce kupující buď nedostane nic (ztrátový obchod), nebo dosáhne předem daného zisku.“

Samotné binární obchodování je poměrně jednoduché

Začněme při našem popisu úplně od začátku a zmiňme, co vlastně binární obchodování je. V případě, že se rozhodneme investovat a zhodnotit své prostředky, jsme v roli takzvaného kupujícího. V takovém případě investujeme částku, která se označuje jako prémium. Za tu následně kupujeme binární opce a tu držíme až do chvíle, kdy vyprší její platnost. Tedy do doby, kdy dojde k takzvané expiraci. Jakmile se tak stane, může dojít k tomu, že získáme nominální hodnotu opce, stejně jako může dojít také k tomu, že obchod nevyšel a tak nezískáváme nic konkrétního.

Jak mohou obchody dopadnout?

Podívejme se také na to, jak vlastně mohou jednotlivé ochody dopadnout. V takovém případě lze rozlišovat tři hlavní scénáře, které se liší těmito označeními:

  • In the money
  • Out of the money
  • At the money
Zajímavý článek:  Jaké hlavní výhody přináší binární opce demo účet?

V prvním případě dojde k tomu, že byla splněna podmínka opce a my tak získáme peníze, které nám v rámci dané investice náleží. Druhý případ se týká situace, kdy daná podmínka splněna nebyla. Znamená to, že binární obchodování pro nás nebylo úspěšné, nic nezískáváme a přicházíme o prémium. Třetí případ je poněkud specifický. Může se týkat toho, kdy spekulujeme, že cena půjde výš nebo níž. Pokud však ke změně nedojde, obchod končí nulou a nám jako obchodníkovi je vrácen vklad – tedy prémium.

Doporučujeme obchodování se společností Stockpair.

Opce mají různou splatnost

V rámci popisu možností toho, jak binární opce obchodovat, nesmíme zapomínat ani na to, že ty mohou mít také různou splatnost. Máme-li být konkrétní, tak existují krátkodobé, jejichž splatnost se pohybuje v řádech několika sekund, popřípadě minut. Obchodovat je však možné i ty střednědobé, u kterých se čas počítá od deseti minut, až po několik hodin. U dlouhodobých se následně můžeme setkat třeba i s tím, že je obchodujeme v řádech několika týdnů. U výjimek to mohou být také měsíce, což však není příliš časté. Na druhou stranu právě u dlouhodobých binární opcí můžeme dosáhnout nevyššího výnosu, který může činit až stovky procent. U předchozích dvou jsou to spíše horní desítky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..