Jak si jednoduše zařídit sjednocení půjček?

Sjednocení půjček bývá poslední možností vyhnutí se problémům
ptra / Pixabay

Pokud jste v minulosti potřebovali půjčit a vše došlo až do stavu, kdy máte hned několik úvěrových produktů, nemusíte zoufat nad jejich případnou nevýhodností. Jakýkoliv problém má totiž řešení a konkrétně tento dokáže velmi dobře vyřídit sjednocení půjček. V praxi se jedná o možnost, kdy je z vašich dlužných částek vytvořen jeden, zcela nový úvěr. Pro vás to znamená možnost snížit úrok, měsíční splátku, ale třeba i celkovou dlužnou částku, kterou musíte doplatit.

U koho může být sjednocení půjček realizováno?

Dnes není problém využít této možnosti jak v bankovním, tak i nebankovním sektoru. Samozřejmě u banky přijdou vhod nižší úroky, u nebankovní společnosti zase jednodušší podmínky. Zde doporučujeme vybírat obezřetně a nejprve zkusit právě banku a teprve v případě neúspěchu společnost nebankovní. Zároveň také doporučíme možnosti, a to:

  • Air Bank
  • Komerční banka
  • Home Credit
  • Cetelem

Co udělat jako první?

Pročíst si všechny podmínky, využít kalkulačku a následně už si o možnost sloučení půjček jenom požádat. To dnes zvládnete velice jednoduše, a to z pohodlí vašeho domova. Stačí totiž na webu konkrétní instituce vyplnit příslušný formulář. Následně se vám ozve klientský pracovník, probere s vámi první detaily a domluví schůzku. A to na pobočce dané banky či společnosti, ale v některých případech může přijet i k vám domů.

Také by vám měl říci vše o tom, co je třeba si připravit, a to pro bezproblémové a zdárné vyřízení.

Co budeme potřebovat?

V první řadě to jsou všechny smluvní dokumenty, které se týkají vašich stávajících úvěrových produktů. Ty budou posouzeny a následně je z nich i zjištěno, kolik splátek ještě zbývá u každého z nich. Dále je vhodné připravit si také doklady o provedených platbách.

Zajímavý článek:  Půjčky pro studenty pohledem psycholožky

Další nezbytnosti už se budou týkat vaší osoby, jelikož mnohdy je třeba doložit třeba i váš příjem, jelikož na konsolidaci může být pohlíženo jako na nový úvěrový produkt a tak je třeba splnit jeho podmínky. Následně už je vše v rukou banky či nebankovní společnosti, která vám připraví smlouvu a po jejím podpisu za vás vše vyřídí.

Oblíbenou společností, která nabízí konsolidaci půjček, je ACEMA Credit.

Když je hotovo…

A jakmile všechno proběhne hladce, už máte pouze jeden jediný, celkově výhodnější úvěr a platíte jenom jednu, mnohdy výrazně menší splátku. Například HomeCredit láká na sdělení: „Spojte si své stávající půjčky do jedné a ušetřete. Díky konsolidaci půjček budete mít nižší měsíční splátku. A bez poplatků.“ A my musíme objektivně říci, že stejně jako další poskytovatelé, má pravdu a vy ušetřit opravdu můžete. Proto daný produkt doporučujeme. Je dnes totiž jednou z nejlepších možností, jak lze poměrně snadno a jednoduše ušetřit na vašich půjčkách, které jste si brali v doby, kdy úroky ještě nebyly tak nízké, jako jsou nyní. Důležité je pouze dodržet to, abyste na výhodnost sloučení hleděli i nadále.

Požádejte si o sjednocení půjček u Home Credit

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *