Špatná nebankovní půjčka pro problémové klienty může způsobit velké problémy

nebankovní půjčka pro problémové klienty
DasWortgewand / Pixabay

Na trhu neexistují jenom společnosti, které nabídnou férové a jasně dané podmínky, které se týkají úroků, splácení, ale i podmínek získání půjčky. Na trhu se totiž nachází také celá řada různých podvodníků, proti kterým je třeba bojovat. Ti si nejčastěji vybírají takové klienty, kteří nemají tak dobrou finanční gramotnost a pro které je už jediným východiskem je, v současné době velmi populární, nebankovní půjčka pro problémové klienty. A pokud se na ně zaměří, velmi často jim doslova vnutí produkt, který je pro ně opravdu nevýhodný.

Pojďme se podívat, čemu je dobré se vyvarovat.

Pozor na podvodníky s poplatky

Hned na úvod je třeba říci, že velkými podvodníky mohou být ti, kteří účtují různé poplatky předem. Taková nebankovní půjčka pro problémové klienty je nejenom nevýhodná, ale často k ní ani nemusí dojít. Na první pohled lákavý inzerát totiž neznamená skutečně nic jiného, než riziko spojené s tím, že peníze nedostanete. Mnoho takových poskytovatelů totiž jenom vybere peníze a následně už nekomunikuje a definitivně se ztratí. Pro vás to znamená to, že jste zaplatili i několik tisíc korun na poplatcích a přitom jste své peníze nikdy neviděli, ani neuvidíte.

Nebankovní půjčka pro problémové klienty může být spojena i s vysokým úrokem

Trik s poplatky předem ale určitě není to jediné riziko, které existuje. Stejně tak je dobré dát si pozor na společnosti, které účtují opravdu velké úroky, které budete muset platit. V praxi to znamená, že výši půjčené částky můžete i několikrát přeplatit a stejně ještě není daná půjčka u konce. Velmi často se tento problém týká hlavně nabídek, kdy si lze půjčit jenom na směnku, bez složitého dokládání, nebo bez ručení. Bohužel jedna taková neuvážená půjčka může znamenat problémy na dlouhé roky. A to takové, kdy:

  • Splácíte několik let vysoké splátky
  • Hrozí vám riziko exekuce
  • Musíte požádat o osobní bankrot
Zajímavý článek:  Jaké možnosti má půjčka pro začínající podnikatele?

Pozor si dejte i na lichváře

S výše uvedeným souvisí také problém lichvářů. Ty jsou svými vysokými úroky doslova vyhlášení a tak je třeba se jim raději vyhnout. I když může jimi nabízená nebankovní půjčka pro problémové klienty vypadat dobře, realita je často jiná. Určitě to ale není jenom vysoký úrok, jelikož lichváři jsou spojeny i s poměrně tvrdým vymáháním, které je často na hranici zákona, někdy dokonce i za ním. A co to znamená? Logicky to, že si opravdu neberou servítky a pokud nezaplatíte, není pro ně problém použít i fyzického násilí.

Vyvarujte se směnek

Posledním rizikem, se kterým může být nebankovní půjčka pro problémové klienty spojena, je směnka. Ta je na jednu stranu jednoduchý dokument, ale na druhou stranu smluvní vztah, který vám způsobí problémy. Hlavně potom takzvaná bianco směnka. Pokud budeme citovat právní výklad, tak „Blanko neboli bianco směnka nebo též bianco směnka je směnka, která má některé části nevyplněné.“ To znamená, že ten komu dlužíte, si na takový dokument následně může dopsat libovolnou částku, a tu po vás vymáhat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..