Kde hledat volná pracovní místa?

Kde hledat volná pracovní místa?
cegoh / Pixabay

Jste bez práce, nebo zaměstnání máte a uvažujete o změně? Ať už je vaše situace jakákoliv, je určitě dobré vědět, kde volná pracovní místa hledat. Podívejte se spolu s námi na přehled možností, který vám může poradit v tom, že najít si novou práci není zase až tak složité, jak si mnozí myslí.

Zkuste úřady práce

Prvním krokem, který byste při hledání volného místa měli udělat, je cesta na úřad práce. Jedná se o státní instituci, která je primárně určena k tomu, aby vám mohla nabídnout odpovídající pracovní místa. A to jak formou své nástěnky kde si lze konkrétní místa najít, tak i prostřednictvím jednotlivých poradců, kteří se o vás jako o klienty starají. V minulosti bylo dokonce povinností volná pracovní místa na pracovní úřad přímo uvádět, ale dnes už tato nutnost není. Přesto je ale stále dostatek firem, které takto pro celkovou efektivnost inzerují. Práci zde proto najít můžete.

Téměř libovolná volná pracovní místa najdete online

Při hledání toho správného zaměstnání je dobré poohlédnout se také na internetu. V podstatě platí, že dnes existují tři hlavní pracovní servery, na kterých většina podnikatelů i soukromých osob inzeruje. Podíváme-li se na to, které to jsou, potom se jedná o weby:

  • Dobraprace.cz
  • Prace.cz
  • Profesia.cz

Výhodou internetu je samozřejmě to, že zde můžete vcelku jednoduše a rychle třídit, to, co vlastně potřebujete. Máte také možnost jednoduše a rychle najít jak odpovídající zaměstnání, tak samozřejmě i lokalitu, ve které chcete pracovat. Stejně tak není problémem vypsat si jenom takové inzeráty, které jsou na určitý druh smlouvy, nebo i inzeráty, které mohou být formou brigády.

Nezapomínejte na denní tisk

Ten sice v době internetu mnoho lidí podceňuje, ale pokud práci a tedy i volná pracovní místa skutečně hledáte, měli byste mu věnovat pozornost. Zde je dobré jít dvěma cestami. Jednou takovou jsou typické inzertní noviny, jako třeba Annonce. Ty sami o sobě říkají: „Annonce – inzertní web a noviny, jež spojují lidi a firmy, které něco nabízejí, nebo naopak hledají“ Vás jako žadatele o práci bude logicky nejvíce zajímat příslušná sekce, kde se volná pracovní místa vyskytují.

Druhou cestou, jakou se lze v rámci využití denního tisku vydat, to je možnost zaměřit se hlavně na regionální deníky, nebo další tiskoviny. Máte tak možnost získat informace o inzerátech právě těch firem, které máte nedaleko. Mnohdy právě ty inzerují v těchto denících, jelikož je to pro ně nejefektivnější.

Jděte se zeptat

A jaká je poslední cesta, jak volná pracovní místa hledat? Třeba přímo u konkrétních podnikatelů. Nic nedáte za to, pokud se půjdete sami přímo zeptat na to, zda nějakou volnou pozici nemají, nebo zda nějakou volnou pozici konkrétně také neplánují. Pokud ano, získáte ji dříve, než se nadějete.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..