Pozor! Půjčka pro dlužníky může být i nevýhodná

Ideálním příkladem je půjčka pro dlužníky
TheAngryTeddy / Pixabay

Ne vždy jsou půjčky výhodné. Je totiž mnoho takových, které mohou být skutečně rizikové. A ty nejenom že hodnotíme negativně, ale samozřejmě chceme upozornit na to, že byste si na ně měli jako žadatelé dát velký pozor. Ideálním příkladem je půjčka pro dlužníky, která samozřejmě cílí hlavně na osoby, které měli minulosti finanční problémy. Hlavně potom takové, kdy nezvládali včas platit své závazky. Pojďme se podívat na to, jaká vlastně mohou být konkrétní rizika, která jsou s tímto segmentem pevně svázána.

Půjčka pro dlužníky může mít vysoký úrok

Nejčastějším rizikem je samozřejmě to, že má půjčka pro dlužníky opravdu vysoké úrokové sazby. Pokud budeme konkrétní, může to být i několik desítek procent ročně. Je to dáno především tím, že právě vysokým úrokem si většina společností kompenzuje riziko, které v tomto segmentu je. I pokud jí několik klientů nezaplatí, stále ještě mohou mít jistotu v tom, že zůstanou v plusu. Na to samozřejmě doplácí ten klient, který půjčku splácí správně. Bohužel, takové je riziko a tak pokud můžeme radit, je dobré tuto půjčku vynechat. Bohužel pro někoho jiným východiskem není.

A to, že je vysoký úrok, se samozřejmě odráží také na tom, že může daná půjčka lidem způsobit i nemalé finanční komplikace a může je dokonce dostat do výrazných dluhových pastí, ze kterých je únikem jenom oddlužení, nebo exekuce.

Přijít můžete i o váš dům

Dalším rizikem, které s sebou půjčka pro dlužníky může nést, je riziko toho, že přijdete o váš majetek. A to hlavně o váš majetek nemovitý. A to ať už se jedná o:

  • Domy
  • Byty
  • Pozemky
  • Další objekty
Zajímavý článek:  Jaké výhody může klientům přinést Rychlá půjčka 24?

Samozřejmě vše je spjato s tím, že pokud o daný typ půjčky žádáme, bude vyžadováno právě ručení danou nemovitostí. Pokud následně přestaneme z jakýchkoliv důvodů splácet, bude daná společnost jednat. Protože bude mít v katastru nemovitostí zapsané takzvané zástavní právo, může vše dojít až tak daleko, že o naši nemovitost přijdeme. Bohužel, to je poměrně častý konec všech půjček, které si vezmeme právě ve chvíli, kdy máme status problémového klienta a neumíme si sami dobře spočítat to, zda na splácení daných závazků budeme dlouhodobě mít, nebo nikoliv.

Pozor na podvodníky

Posledním rizikem jsou podvodníci. V tomto segmentu jich je totiž nejvíce, a to z toho důvodu, že zde mají nejsnadnější přístup práv ke své kořisti. Klasická půjčka pro dlužníky je totiž určena lidem s finančními problémy, o kterých může být známo to, že mají menší finanční gramotnost. A pokud nevíte, co tento pojem říká, může pomoci Wikipedia, která jasně uvádí toto: „Finanční gramotnost je soubor znalostí a dovedností, které člověku umožňují porozumět financím a správně s nimi zacházet v různých životních situacích. Tento soubor ovšem není pevně definován a konkrétní definice finanční gramotnosti se ve světě různí.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *