Půjčka na auto

Při stoupajících cenách za hromadnou dopravu se mnohdy vyplatí dopravovat se vlastním vozem. Jenže ne každý má k dispozici dostatek peněz, aby si mohl pořídit ucházející vůz, který mu bude několik let sloužit a nemusí přitom do něj vkládat obrovské sumy peněz. Takže často lidé vyhledávají půjčku přímo na auto.

Účelová půjčka

V tomto ohledu je jasné, že jde o půjčku účelovou, s cílem koupě nového či ojetého vozu v autobazaru. Pakliže jde přímo o půjčku na auto, má žadatel možnost využít několik možností. Buďto přímo žádat o financování u leasingové společnosti, nebo u banky a třetí možností, která je sice ze jmenovaných nejmladší, ale v poslední době hodně vyhledávaná a oblíbená – nebankovní účelová půjčka na auto.

Výhody a nevýhody leasingu

Klasické financování koupě vozu je známý leasing, který poskytují sami prodejci nových či ojetých vozů. Obvykle se vyplácí u těch nových vozů, kde je navíc garance výhodného financování a klient má tak možností více, jak svoji půjčku na auto financovat.

Platební podmínky jsou výhodné, a pro nové nebo novější vozy snad nejlepší forma financování, kdy jste krytí, v případě pravidelného nesplácení tak, že je vám vůz odebrán.

Zajímavý článek:  Půjčky Hradec Králové - Profi Credit půjčka

Půjčka na auto jinak

Jinou možností jsou účelné půjčky na auto, které poskytuje jak bankovní, tak nebankovní sektor. Je to zcela jednoduché, na základě přímého účelu si tak volíte danou částku i dobu splácení tak, jak je ve vašich možnostech. Pokud uvádíte důvod žádání o úvěr, tedy půjčku na auto, dostáváte ve většině případů výhodnější podmínky financování, než-li je tomu u půjčky neúčelové.

Když žádáte o úvěr na osobní vůz

V podstatě je to stejné, jako u jiného úvěru, konkrétně u banky uvádíte a dokládáte vše potřebné, jako osobní doklady, potvrzení o příjmu, často i zaměstnání a nesmíte mít záznam v registru dlužníků. U nebankovních společností se vyřizuje půjčka na auto obvykle snadněji a pro plné schválení žádosti je nutné uvést běžné údaje.

Vyřízení probíhá také formou online a dokonce již do několika minut od odeslání žádosti je vám půjčka schválena.

Up-Free / Pixabay
Up-Free / Pixabay

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..