Kdy a proč se hodí úvěr na bydlení?

Úvěry na bydlení
Úvěry na bydlení

Bydlet spokojeně chce každý z nás. A je jedno, zda dáváme přednost bytu, nebo raději domu. Důležité však je to, aby naše bydlení k něčemu vypadalo. Pokud to tak není, je určitě dobré do něho investovat. Nemáme-li dostatek vlastních finančních prostředků, není nutné přímo zoufat, jelikož pomoci nám může úvěr na bydlení. Ten může mít hned několik podob a tak si zmapujeme, kdy se nám může hodit a proč se nám může hodit.

Ideální, kdy si chceme nemovitost pořídit

Jasnou volbou by měl být úvěr na bydlení ve chvíli, kdy si chceme konkrétní nemovitost pořídit. Je jedno, zda chceme postavit dům, nebo si koupit byt. V obou případech rozhodně platí, že tou nejlepší volbou na našem trhu je rozhodně hypotéka. Pokud má hned několik předností, jsou to zcela určitě právě tyto:

  • Široké škály dostupných částek
  • Nízké úroky
  • Možnost refinancování a budoucího zvýhodnění

Hypotéku jde dnes nejlepší pořídit u nebankovních společností, jelikož právě ty jsou spojeny s tím, jak můžeme danou koupi nebo stavbu financovat skutečně levně. Alternativou ke klasice je takzvaná americká hypotéka, která má podobné parametry, ale využít ji lze na cokoliv.

Úvěr na bydlení lze využít i při rekonstrukci

Druhou možností využití daného úvěru je určitě případná rekonstrukce. Je jedno, zda chceme rekonstruovat dům nebo byt, nebo zda se chceme zaměřit na kogentní nemovitost, nebo pouze její část. V tomto ohledu banky, ale i nebankovní společnosti nabízejí úvěr na bydlení, který umožní obojí. Co je však u této varianty důležité dodat, že se mnohdy neobejdeme bez konkrétního dokládání. Tedy jak faktur za materiál, tak například také faktur za vykonané práce. Na jednu stranu to sice může znamenat komplikace spojené s dalšími starostmi, ale na druhou stranu výhodnější podmínky.

Informace: Není žádnou novinkou, že účelové úvěry, což úvěr na bydlení rozhodně je, jsou v dnešní době mnohem výhodnější volbou.

Také na nákup vybavení

Poslední možností, jak se dá úvěr na bydlení využít, je samozřejmě v souvislosti s nákupem potřebného vybavení. I zde platí, že je možné žádat nejenom u bank, ale i u nebankovních společností. Jedničkou v daném směru je třeba Cofidis, která říká: „Spočítejte si splátky na nové vybavení domácnosti. Nabízíme Vám možnost financování Vašeho projektu již s úrokem od 9,9 % ročně. A to bez dalších poplatků. Úvěr můžete kdykoliv předčasně splatit bez sankcí.“

Zajímavý článek:  Cofidis půjčky a pojištění – vše na jednom místě!

Na co bychom rozhodně neměli zapomenout v rámci daného výběru, to je také rozsah dostupných částek, podmínky splácení, nebo stabilita společnosti, u které si peníze bereme. Pokud je po všech těchto stránkách vše v pořádku, máme jistotu v tom, že si bereme jeden z nejlepších a také z hlediska účelovosti nejčastěji doporučovaných úvěrů, které na trhu vůbec jsou. Bývají totiž investicí do kvality našeho života a k tomu se půjčky rozhodně hodí.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *