Tabulka splátek Provident půjčky – přehledně a srozumitelně

Pro vypůjčení si peněz od jakéhokoliv subjektu, ať už banky nebo soukromé firmy, je vdy nejdůležitější úrok a splátky. Je proto nad míru důležité, aby tyto dvě velice podstatné informace byly přehledně někde vyvěšeny, zveřejněny nebo ukázány. To splňuje právě Provident, který v sekci „Online kalkulačka“ má stránku, na které se nachází tabulka splátek. Na ni přesně a zřetelně můžete vidět, kolik za půjčku zaplatíte, jaká bude výše vašich splátek a kolik je RPSN.

Pojďme tedy přiblížit dvě nejběžnější půjčky, které si lidé sjednávají, a to na 15 000 a 20 000 korun. Tabulka splátek Provident se nám zde bude velice hodit.

Provident půjčky na 15 000 korun, doba splácení 45 a 60 týdnů

U půjček od společnosti Provident jsou dvě věci, které si můžete vybrat dle svého. Těmito oblastmi je jak vám bude půjčka vyplacena, tedy zda dojde k bankovnímu převodu, nebo zda budete chtít půjčku přímo na ruku a zda budete chtít splácet půjčku 45 nebo 60 týdnů. U první možnosti počítejme s tím, že budete chtít využít pouze bankovního převodu, abychom to dále zbytečně nekomplikovali.

Chcete si tedy půjčit 15 000 korun. Tabulka splátek hlásí, že pokud budete splácet po dobu pětačtyřiceti týdnů, budou vaše týdenní splátky činit 419 Kč, celkové náklady na půjčku budou 3 830 Kč a celkem tedy Providentu splatíte 18 830 korun. Tabulka splátek pro vás ale má i druhou variantu, a to, že můžete splácet po dobu šedesáti dnů. Vaše týdenní splátky budou v takovém případě ve výši 330 korun, celkové náklady na půjčku budou činit 4 766 Kč a celkem Providentu splatíte 19 766 korun.

Zajímavý článek:  Nebankovní půjčky na směnku - staronový trend v půjčkách

Provident půjčky na 20 000 korun, doba splácení 45 a 60 týdnů

Nyní změňme výchozí situace v tabulce splátek a zadejme, že bychom si chtěli půjčit 20 000 Kč. V takovém případě máme dokonce ještě jednu možnost navíc, oproti předchozí situaci, půjčku totiž nemusíte splatit ani ve 45, ani v 60 týdnech, ale můžete ji splatit až za dlouhých 100 týdnů. A jaké budou v jednotlivých případech vypadat vaše splátky? Po výběru nejkratší varianty splácení budou vaše týdenní splátky činit 558 korun, celkové náklady budou 5 107 Kč a Providentu tak ve finále vrátíte 25 107 korun. Ve druhém případě doby splácení, tedy při šedesáti týdenní lhůtě, budete týdně platit po 440 korunách a po splacení vaší půjčky Providentu vrátíte o celých 6 355 korun více.

U poslední možnosti, tedy splácení po dobu 100 týdnů, budete mít týdenní půjčky nastaveny ve výši 289 korun, což je zatím úplně nejméně, ale zároveň Providentu vrátíte nejvíce, a to 28 836 korun.

Provident půjčky
jarmoluk / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..