Prověřili jsme půjčky Provident

Slyšela jsi to? Půjčky Provident jsou prý nejvýhodnější!“ „A víš zase o tom, že u Providentu si můžeš půjčit třeba na celou kuchyňskou linku?“ baví se spolu dvě kamarádky u kávy. My jsme chtěli všechny tyto řeči, fámy a jiné zvěsti, které o Providentu kolují prozkoumat a podrobit zkoušce, abychom vám přinesli pravdivé, kompletní a přehledné zpravodajství.

Zaměřili jsme se tedy na jejich slib, že jsou všechny půjčky Provident bez skrytých poplatků a tím se stávají nejvýhodnějšími na trhu, stejně jako to říká naše respondentka na začátku.

Půjčky Provident, opravdu bez skrytých poplatků?

To sama společnost Provident na svých stránkách a ve všech svých reklamách slibuje, ale nemažou nám jen med kolem pusy? Navštívili jsme tedy internetové stránky www.provident.cz, kde již na úvodní stránce nás přivítala nabídka na půjčku. Rozklikli jsme tedy možnost „Půjčka Provident“, abychom zjistili, co za tím vším vězí. Na další stránce na nás nic podezřelého nevybaflo. Vyzkoušeli jsme tedy rovnou Online kalkulačku, která by měla případné nekalost odhalit. Ovšem opět vše bylo přehledně, přesně a bez chyb spočítáno a zároveň nám byla poměrně velkým písmem sdělena částka, kterou budeme muset za půjčku zaplatit. Ať počítáme, jak počítáme, stále nám to vychází prostě podle toho, jak to Provident uvádí. Že by to tedy byla opravdu čestná a poctivá společnost, která z lidí nedělá blázny?

Důvěřuj, ale prověřuj!

Stále nám to však nedalo, protože se všude přece krade a téměř nikdo v dnešní době není čestný, a vyzkoušeli jsme si sjednat Provident půjčku. Stejně se nám teď penízky hodí, takže to přijde vhod. Vybrali jsme si tedy částku 10 000 korun a dobu splácení 45 týdnů. Ve výsledku bychom měli Providentu vrátit 12 554 Kč, a to kvůli úrokům. Raději si to ještě jednou přepočítáváme, ale stále nám vychází stejné číslo jako Providentu. Přecházíme tedy k dalšímu kroku, a to je vyplnění jednoduchého online dotazníku. Nikde nemusíme uvádět našeho ručitele, ani po nás nikde není vyžadován registrační poplatek. Zatím tedy všechno vypadá férově. Dostáváme se ke zlomovému okamžiku – schválení žádosti. Uvidíme, jak dlouho to Providentu bude trvat. Nečekáme ani 15 minut a už máme odpověď, že naše půjčka byla schválená. Uf! Peníze dostáváme, tak jak je to napsáno i na internetových stránkách Providentu, do 11 dní. Během splácení se také nevyskytují žádné problémy a ani Provident po nás nevyžaduje nic navíc.

Zajímavý článek:  Půjčka Cetelem: Zelený mužíček nám prozradil svůj úspěch!

Podtrženo, sečteno!

Musíme přiznat, že náš skepticizmus na začátku byl naprosto neopodstatněný! Provident je rozhodně poctivou, spolehlivou a seriózní společností, která na své klienty nevymýšlí žádné lumpárny! Ale víte, jak se to říká: „Důvěřuj, ale prověřuj!

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *