Výhody a nevýhody nebankovní půjčky

Potřebujete půjčit? Drtivá většina žadatelů o půjčku zamíří jako první do banky. Zde na ně čeká však poměrně studená sprcha. Bankovní úředník totiž zkoumá spoustu – na první pohled nepodstatných informací.

Důkladnému zkoumání bude podrobena výše vašich měsíčních příjmů, bonita a nevyhnete se ani lustraci v registrech dlužníků. Pokud v bance shledají, že nesplňujete podmínky pro poskytnutí půjčky nebo spotřebitelského úvěru, nemilosrdně vaši žádost skartují.

Co dělat, pokud je vaše situace natolik vážná, že bez finanční injekce se zkrátka neobejdete? Řešením může být nebankovní půjčka, která s sebou však nese celou škálu výhod a samozřejmě také nevýhod.

Nebankovní půjčky – výhody

Mezi největší výhody nebankovní půjčky patří pochopitelně skutečnost, že finanční prostředky vám mohou být poskytnuty i tehdy, máte-li záznam v registru dlužníků, váš příjem není nikterak závratný nebo se dokonce v současné době nacházíte na úřadu práce. Řada nebankovních společností do registrů dlužníků ani nenahlíží nebo výsledky lustrace neberou jako překážku. Spousta společností také nechce vidět potvrzení o vašich příjmech a půjčí vám i v případě, že jste na úřadu práce, mateřské dovolené nebo pobíráte důchod. Další nezanedbatelnou výhodou je skutečnost, že půjčku vyřídíte pohodlně přes internet prostřednictvím online formuláře nebo zasláním jedné jediné SMS zprávy.

Nebankovní půjčka je zpravidla synonymem pro rychlou půjčku. Své peníze totiž můžete mít u některých společností třeba ještě týž den.

Nebankovní půjčky – nevýhody

Ale ani nebankovní půjčky nejsou tak úplně bez nevýhod, které byste měli při jejich sjednávání brát v potaz. Největší nevýhodou je skutečnost, že na našem trhu se objevuje řada společností, které na své klienty zkoušejí jisté druhy lichvářských praktik.

Zajímavý článek:  Ferratum půjčka je vždy na vaší straně!

Pokud tedy nějakou společnost s žádostí o půjčku oslovíte, vždy si o ní zjistěte maximum dostupných informací. Další nevýhodu je možno spatřovat ve skutečnosti, že riziko, které nebankovní společnosti podstupují, se musí zákonitě někde projevit. V tomto případě se jedná o výši úroků a RPSN.

nevýhody nebankovní půjčky
geralt / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..