Studentská půjčka může zachránit i život!

Ti, co nikdy neseděli ve studentských lavicích, ani netuší jaké problémy, strasti a někdy dokonce deprese musí studenti překonávat během svých „veselých“ studentských let. Všichni totiž prezentují studentský život jako pohodový, veselý, poklidný a ničím nerušený. Jenže opak je pravdou! Když se k tomu všemu ještě sejdou problémy s rodiči, problémy ve škole a finanční problémy, mnoho studentů to prostě psychicky nezvládne. Proto jsou zde studentské půjčky, které mají těmto někdy až tragickým případům, o kterých se dovídáme i v televizi, předcházet.

Studentská půjčka prostřednictví ClickCredit

Jednou z mála společností, kterou jsou ochotny chudým, ale velice pracovitým, spolehlivým a věrným studentům poskytnout je i ClickCredit. Studentská půjčka je u nich velice rychle a snadno k vyřízení a to pouze při předložení ISIC karty. Nic víc není potřeba. Studenti si mohou bezúročně půjčit až 1 500 korun. Sice to není moc, ale jako první finanční pomoc to bohatě stačí. Je až s podivem, jak tato velice nízká částka dokáže změnit celý jeden mladý život.

Psycholožka hovoří o studentských půjčkách

Zeptali jsme se totiž na názor odborníka, paní doktorky psychologie, docentky Martiny Hadrabové, jak může byť taková malá finanční pomoc změnit celé vnímání a pohlížení na svět jednoho studenta.

Psychologii se věnuji již desátým rokem a za tu dobu jsem se setkala s mnoho studenty, které trápily nejen problémy ve škole a doma, ale také finanční problémy. Ty se následně přenášely jak do školy, tak i domů. Například si chtěli něco koupit, jenže nemohli, protože rodičům si říkat nechtěli a ty peníze na učebnice jim také přišlo blbé utrácet za něco jiného, protože si byli vědomi, že nějaká skripta potřebují. U většiny se tak vyskytla deprese, která se časem stále více a více prohlubovala. Někteří situaci řešili setkáními s psychologem, někteří vzali situaci do svých rukou a většinou si našli nějakou opravdu těžkou a nepříjemnou brigádu, jiní si v nejhorší chvíli dokonce vzali život,“ pověděla nám paní psycholožka Hadrabová.

Zajímavý článek:  Online půjčka od zaplo.cz už do 15 minut!

Mohou tedy půjčky pro studenty nějak vyřešit tuto opravdu hrozivou situaci? „Rozhodně ano! Já sama podporuji podobné projekty a společnosti, protože takových je opravdu třeba. A nejen pro studenty, ale i pro seniory nebo pro maminky na mateřské. Když už jsme ale u těch studentů, měli bychom si uvědomit, že jsou naší budoucností a že bychom je tedy měli rozhodně jakkoliv podporovat. A to zejména v období vysokoškolských studií. Doufám tedy, že podobných firem a ekonomických subjektů vznikne víc a že mi alespoň trochu ubyde mladá klientela,“ řekla na závěr s úsměvem a trochu optimisticky paní Hadrabová. V tom samé doufáme s vámi!

Studentská půjčka prostřednictví ClickCredit
PublicDomainPictures / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *