Finanční služba půjčky bez registru – praktické informace

Víte, co si představit pod pojmem půjčky bez registru? Komu je tato finanční služba určena a kdo ji poskytuje? Jaká rizika s sebou tento druh půjček nese? Odpovědi na tyto a celou spoustu dalších otázek se dozvíte na následujících řádcích.

Komu jsou půjčky bez registru určeny?

O tento druh půjček žádají lidé, kteří se dostali do tíživé finanční situace, byli nuceni vzít si půjčku a nebyli schopni dostát svým závazkům. Proto se dostali do nepříliš lichotivého registru dlužníků, ve kterém je záznam o jejich osobě veden několik let zpětně.

Pokud by takový člověk přišel s žádostí o půjčku do banky, se stoprocentní jistotou, by se mu bankovní úředník vysmál a žádost pochopitelně neschválil. Právě z tohoto důvodu jsou zde půjčky bez registru, které jsou zde připraveny právě pro žadatele, kteří mají aktivní záznam v registru dlužníků.

Kdo půjčky bez registru poskytuje?

Jak již z výše uvedeného vyplývá, jedná se o nebankovní instituce a soukromé zprostředkovatele. Pokud po půjčce bez registru sáhnete, řádně si jejího poskytovatele proklepněte. Zjistěte maximum dostupných informací a nezapomeňte pročíst ani recenze, případně zkušenosti jiných osob, které již danou společnost o tento finanční produkt požádali.

Zajímavý článek:  K čemu nám může posloužit půjčka do výplaty první zdarma
Jaká rizika s sebou nesou půjčky bez registru?

Připravte se na to, že pokud požádáte o pomoc nebankovní instituci, bude si za riziko, které podstupuje účtovat poměrně vysoké úroky. Setkat se také můžete s poplatky za vyřízení půjčky nebo za její vedení. Pokud po vás bude chtít poskytovatel nebo zprostředkovatel finanční zálohu, která by měla pokrýt např. administrativní výdaje, nikdy mu dopředu nic neplaťte.

V budoucnu byste totiž už nikdy nemuseli vidět ani danou osobu ani slíbenou finanční výpomoc. Pozor si také dávejte na termíny splatnosti. Pokuty a penále, případný exekutorský výkon by byl vskutku nemilým překvapením.

půjčky bez registru
PublicDomainPictures / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *