Jak vypadá nejvýhodnější hypotéka?

Nejvýhodnější hypotéka? Kde ji najít?
lailajuliana / Pixabay

Hledáte vhodný úvěrový produkt, díky kterému byste si mohli splnit sen o vlastním bydlení? Pokud ano, je ideální volbou zcela určitě hypotéka. Ta je dnes spojena s možností získat peníze na řadu věcí, které s nemovitostí souvisí. Jedná se třeba o možnost:

Prioritou každého z nás by samozřejmě mělo být to, aby byl daný úvěr co možná nejlepší. Proto se podíváme na to, jak by taková nejvýhodnější hypotéka měla konkrétně vypadat.

Roli hrají úrokové sazby

To pravděpodobně nejdůležitější jsou úrokové sazby. Pokud se podíváme na současný trh, není výjimkou, že především banky nabídnou jednotky procent. Obvykle nejsou nic neobvyklého ani sazby, které se pohybují mezi dvěma až třemi procenty. Čím samozřejmě méně, tím pro nás lépe. Z toho důvodu, že zkrátka přeplatíme mnohem menší sumy, než jsme si mysleli. Proto i my doporučujeme právě na úrokové sazby hledět.

Hledáte nejvýhodnější půjčky? Hledejte zde – http://pujcka-na-ucet.eu/nejvyhodnejsi-pujcky-penez-jsou-ty-bankovni/

Nejvýhodnější hypotéka se pozná i podle dostupných částek

Stejně jako úroky hrají roli i částky, o které si můžeme konkrétně požádat. I zde platí, že čím více peněz nám je umožněno získat, tím lépe. Nejvýhodnější hypotéka by měla mít podobu takového úvěrového produktu, kde je horní dostupná částka omezena jenom tím, jakou hodnotu bude mít nemovitost, kterou chceme kupovat nebo kterou chceme stavět. V praxi to může znamenat, že dostaneme nejenom jednotky, ale třeba také desítky milionů korun.

Zajímavý článek:  Jaké produkty nabízí Raiffeisen stavební spořitelna?

S výší konkrétní částky souvisí také druhý parametr. To je procentuální hodnota, do jaké výše může hypotéka cenu nemovitosti financovat. Nejlepší je, pokud se jedná o 100 %. Znamená to, že takto zvolená nejvýhodnější hypotéka nám pokryje všechny náklady spojené s koupí. My sami tak nebudeme muset dávat ze svého rozpočtu ani jedinou korunu, stejně jako není třeba, abychom měli jakékoliv peníze bokem našetřeny.

Roli hraje i možnost refinancování

Ta je dnes poměrně oblíbenou možností, jak si hypotéku zlevnit. Ta nejvýhodnější hypotéka by měla nabídnout hned několik termínů, které jsou spojeny s fixací našeho úroku. V době, kdy se tento termín blíží už je dobré o refinancování začít uvažovat konkrétněji a hledat si banky, kam svou hypotéku převedeme. Ostatně více o tomto uvádí jeden z poskytovatelů této služby: „Refinancování hypotéky se využívá u konce fixace hypotéky s cílem splacení stávající hypotéky a získání výhodnější úrokové sazby. Často s refinancováním souvisí také změna hypoteční banky.“

Zapomínat bychom neměli ještě na jednu důležitou klíčovou výhodu, která se týká toho, jak dlouho budeme splácet. Co by měla mít ideální hypotéka jako standardní dobu splatnosti, to je lhůta v řádech několika desítek let. Jedině tak máme jistotu, že naše měsíční splátka nebude vyšší, než několik tisíc korun.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..