Půjčky bez registru a poplatku jsou dnes standardem

Půjčky bez registru a poplatku jsou dnes standardem
wilkernet / Pixabay

Půjčit si dnes skutečně jednoduše, to je cíl celé řady lidí. Pokud budeme konkrétní, tu největší jednoduchost dnes lidé najdou hlavně v nebankovním sektoru, který plně vychází vstříc jejich potřebám a požadavkům. Budeme-li konkrétní, tak právě zde jsou půjčky bez registru a poplatku standardem. Ne vždy to ale platí vždy. Podobně to můžeme říci i o sektoru bankovním. Pojďme se tedy společně podívat na to, jaké jsou konkrétní specifikace a možnosti, jaké na trhu máme.

Jaké jsou půjčky bez registru a poplatku v bankách?

Zde často platí to, že banky skutečně neúčtují žádné poplatky. Naopak co je zde velmi často standardem, to jsou právě registry a jejich nahlížení. Můžeme tak říci, že v daném sektoru je splněna pouze jedna naše podmínka, a tak pokud nechcete poplatky, ale registry vám nevadí, je ideální zamířit právě do banky. Mimo to vás zde čeká široká škála úvěrových produktů zaměřených na vaše potřeby, které jsou kombinovány také s nízkým úrokem. A pokud vás zajímá, jaké banky navštívit, doporučujeme velké i malé, a to konkrétně:

  • AirBank
  • Česká spořitelna
  • Komerční banka
  • Zuno

Ideální je půjčka nebankovní

V daném ohledu můžeme také říci, že nejlepší možností je dnes půjčka nebankovní. Pokud budeme konkrétní v rámci ní, tak většina nebankovních společností skutečně neúčtuje ani poplatky, ani nenahlíží do registrů. Jste-li problémovým klientem a stejně tak hledíte na výhodnost, je tato možnost ideální volbou. Samozřejmě i zde platí, že se můžete setkat s výjimkami, ale půjdete-li směrem těch nejznámějších poskytovatelů, rozhodně s nimi chybu neuděláte. Příkladem může být Cofidis, Home Credit, stejně jako Provident.

Zajímavý článek:  Moderní a jednoduchá půjčka – Pronto půjčka

U těch méně známých, nebo dokonce podvodných se už s poplatky setkat můžete. A lépe tomu nebude ani v budoucnu, jelikož jak píše portál iDnes: „Všechny změny nemusí být k dobru spotřebitelů. Jak se ukázalo, nový občanský zákoník dává prostor podvodným společnostem, které se pod příslibem úvěru snaží ze spotřebitelů vytáhnout peníze.

Jak vypadá segment mikropůjček?

V rámci tohoto segmentu musíme zase říci to, že je unikátní v tom, že sice nenahlíží do registrů, ale naopak dochází k tomu, že účtuje poplatky. A to často poměrně vysoké, jelikož je poskytovatelé maskují za úrokové sazby a tak výjimkou nejsou ani tisíce korun měsíčně.

Pokud tedy nepůjdeme cestou první půjčky zdarma, je dobré se tomuto segmentu raději vyhnout, jelikož v rámci poplatků je nevýhodný. Naopak v rámci registrů a dalších podmínek získání je výhodný, jelikož není třeba téměř nic dokládat a na peníze může dosáhnout opravdu každý.

A jak vybrat tu správnou možnost? Logicky ideálně podle toho, jak na tom aktuálně jsme právě z hlediska naši finanční historie. Pokud dobře, je nejlepší banka, jinak je doporučována klasická nebankovní společnost. Nejhůře je na tom poté oblast mikropůjček, tedy takzvaných půjček před výplatou.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *