Výhody a nevýhody nebankovní půjčky

Dostali jste se do tíživé finanční situace, která však vyžaduje operativní řešení? Pokud potřebujete urychleně nějakou tu finanční podporu, máte k jejímu získání hned několik možností. Buďto oslovíte své nejbližší známé, přátelé a rodinné příslušníky nebo začnete shánět peníze prostřednictvím jiných poskytovatelů.

Ti se v zásadě dělí na dvě základní skupiny – bankovní a nebankovní poskytovatele. Pojďme se nyní společně podívat na druhou zmíněnou skupinu.

Komu jsou určeny nebankovní půjčky?

Nebankovní půjčky jsou zde pro všechny, kterým byla zamítnuta žádost o půjčku v bance. Z jakého důvodu k tomu mohlo dojít? Buďto bankovní úředních shledal nedostatečnou bonitu klienta nebo měl klient aktivní záznam v registru dlužníků, případně měl někdy v minulosti se splácením půjčky problém. Spadáte-li do některé z těchto skupin, žádost o nebankovní půjčku je na místě.

Výhody a typy nebankovních půjček

Velkou výhodou je, že naději na finanční injekci máte i v případě, že je váš příjem nedostatečný, máte aktivní záznam v registru dlužníků nebo nemáte žádné stálé zaměstnání. O tom, zda vám půjčka skutečně bude poskytnuta, či nikoli však vždy rozhoduje v první řadě daná společnost, u které o půjčku zažádáte.

Zajímavý článek:  Půjčka Zaplo – jednoduché, rychlé, pohodlné
Nevýhody nebankovní půjčky

Mezi nevýhodu patří zpravidla vyšší úroky, než u bankovních půjček, a někdy také nesolidní poskytovatelé, kteří se mohou připlést mezi ty solidní. Proto si o dané společnosti zjistěte dostatek informací, pročtěte si nejrůznější diskuze, případně se nebojte zeptat na názor svého okolí.

Upozornění: Pozor si také dávejte na termíny splatnosti a samotný obsah smlouvy. Nikdy nepodepisujte něco, čemu nerozumíte. Nebojte se zeptat, případně smlouvu prokonzultovat s odborníkem, či právníkem. Předejdete tak zbytečným komplikacím a nesrovnalostem.

PublicDomainPictures / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *