Půjčka bez doložení příjmů – seznamte se, prosím

Hans / Pixabay

Slyšeli jste již o finančním produktu s názvem půjčka bez doložení příjmů a máte s tímto produktem již nějaké osobní zkušenosti? Pokud ne, rádi vás seznámíme se samotnou filosofií této finanční výpomoci i riziky, která jsou s tímto druhem půjček neodmyslitelně spojená.

Komu je půjčka bez doložení příjmů určená a jaké jsou podmínky jejího poskytnutí? Chcete-li znát odpovědi na tyto otázky, nepřestávejte číst následující řádky.

Půjčka bez doložení příjmů aneb co do této kategorie spadá?

Půjčkou bez doložení příjmů rozumíme takovou půjčku, pro jejíž schválení není nutno prokazovat, jak vysoké jsou vaše příjmy, na kolik si přijdete jako podnikatel nebo jak velkou podporu od státu pobíráte. V drtivé většině případů je půjčka bez doložení příjmů doménou spíše nebankovních společností, které si mohou dovolit podstupovat vyšší riziko, než bankovní domy.

Toto riziko je však pochopitelně vykoupeno úrokovou mírou a výší RPSN, které musíte jako dlužník společně s vypůjčenými finančními prostředky zaplatit.

Zajímavý článek:  Půjčka pro domácnost od Home Credit

Komu je půjčka bez doložení příjmů určena?

Tento finanční produkt je zde pro všechny, kteří potřebují rychlou finanční výpomoc, ale banka je z důvodu nízké solventnosti nebo nedostatečné bonity s žádostí odmítla. V případě, že nemůžete doložit svůj příjem, nebo jste se ze dne na den ocitli bez zaměstnání, případně se vám jednoduše nechce s nikým dělit o výši svých příjmů, je tento finanční produkt určen právě vám.

Jaká rizika s sebou půjčka bez doložení příjmů nese?

Jak již bylo výše zmíněno, společnosti, které půjčky bez doložení příjmů poskytují, podstupují značné riziko, protože mezi jejich klienty se v drtivé většině objevují lidé s žádným nebo minimálním příjmem. Proto jsou také poplatky a úrokové sazby u těchto druhů půjček vyšší, než u jiných.

Pokud se pro tento druh půjčky rozhodnete, pečlivě vybírejte jejího poskytovatele a dávejte si pozor na termíny splatnosti. Jedině tak se vyhnete případným problémům.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *