Čím je charakteristický nebankovní úvěr a kdo ho poskytne?

Nebankovní úvěr
PublicDomainPictures / Pixabay

Přemýšlíte o půjčce? Dnes můžete vyrazit třeba na pobočku banky, stejně jako není problém jít do oblasti soukromého segmentu. Tím náš výčet jednotlivých možností nekončí, protože třetí variantou je nebankovní úvěr. I ten dnes patří mezi vyhledávanou možnost současného trhu. Podívejme se tedy na to, čím je charakteristický.

Půjčky v řádech tisíců i milionů

Základní charakteristika se rozhodně týká toho, co nám může tento úvěrový segment nabídnout. Můžete si být jisti, že s ohledem na dostupné možnosti rozhodně nebudete zklamáni. Proč? Jelikož tento segment bychom mohli rozdělit do tří hlavních variant, kam patří:

Co nabídnou mikropůjčky?

Jedná se z hlediska dostupnosti o nejvyhledávanější segment. Mnohdy stačí online nebo SMS žádost a půjčka může být za několik minut vaše. To vše bez složitého dokládání příjmu, bez nahlížení do registrů, nebo bez papírování. Tento nebankovní úvěr může mít i jednu klíčovou výhodu, kterou je možnost získat první půjčky zdarma. Tedy bez úroků a bez jakýchkoliv poplatků. Negativum zde přece jenom jedno být může. Jaké? Obecně vyšší úrokové sazby u standardních půjček. Ideálními zástupci jsou společnosti jako Ferratum, Zaplo nebo Kredito24.

Jak vypadá klasický nebankovní úvěr?

Nyní se pojďme podívat na vyhledávanou klasiku. Ta je charakteristická hlavně tím, že v rámci naší žádosti máme možnost získat třeba desítky, ale i stovky tisíc korun českých. Zapomínat nesmíme ani zde na jednoduché vyřízení. Mnohdy se však neobejdeme bez příjmu. V daném segmentu figurují společnosti, které nám dají peníze na ruku či na účet, stejně jako společnosti, které poskytnou neúčelovou i účelovou půjčku. Nechceme-li udělat chybu, je dobré žádat o nebankovní úvěr u jedné z těch prověřených. Sem patří Provident, Home Credit nebo Cetelem. Ta aktuálně přichází s novinkou: „Cetelem snížil úrokové sazby u účelové Osobní půjčky. Například na úvěr ve výši 100 tisíc korun se splatností 48 měsíců se nově vztahuje roční úroková sazba 7,9 % a klienti tak ušetří na přeplatku více než třetinu.“

Zajímavý článek:  Financnihomeopatie.cz – jednoduché stránky i pro neznalé

Chcete miliony? Řešení existuje

Třetí cestou jsou půjčky ručené nemovitostí. U nich nepotřebujete dokládat ani příjem, ani vaši finanční minulost. Bez čeho se ale neobejdete, to je nemovitost. Tou budete muset ručit. Na druhou stranu díky tomu lze dosáhnout i na miliony korun. Horní hranice půjčky mnohdy není omezena, jelikož tento nebankovní úvěr počítá s tím, že je určována až podle hodnoty toho, co zastavíte. Tedy domu, bytu, stejně jako vašeho pozemku či rekreačního nebo výrobního objektu. Tím vším jde v dnešní době samozřejmě za poptávanou půjčku ručit. Problémem není ani kombinace několika nemovitostí.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *