Jaké možnosti má půjčka pro začínající podnikatele?

Půjčka pro začínající podnikatele
skeeze / Pixabay

Nejenom lidé zaměstnaní, nebo třeba matky na mateřské, popřípadě lidé v důchodu chtějí žádat o půjčku. Mohou to být také podnikatelé, a to jak zkušení, tak i nováčci v daném odvětví. A právě pro ně slouží tento článek, jelikož v něm popíšeme, jaké možnosti dnes nabídne půjčka pro začínající podnikatele.

Variant je samozřejmě hned několik a tak se určitě bude hodit přehled, který přinášíme. Pojďme se na něho podívat.

Půjčka pro začínající podnikatele může nabídnout i pár tisíc

Vždy samozřejmě záleží na konkrétním odvětví, v jakém chceme realizovat své plány. Pokud je to například online byznys, plně nám postačí několik tisíc korun. A to na první reklamní kampaně, které nám ihned přinesou potřebný zisk. V takovém případě může mít půjčka pro začínající podnikatele podobu takzvané mikropůjčky. Ta sice patří mezi nejmladší úvěrové produkty na našem trhu, ale několik desítek společností je jistotou, že si můžeme vybrat dobře a kvalitně.

Základní charakteristika této půjčky je jasně daná – menší částky v rozmezí jednotek tisíc korun a to na dobu splatnosti v řádech několika desítek dní. Pozitivem je vyřízení do několika minut, bez nutnosti nahlížení do registrů, nebo dokládání příjmu. V tomto směru díky dané dostupnosti hodnotíme variantu pozitivně. Tedy až na vyšší úroky.

Klasické bankovní a nebankovní půjčky

Pokud potřebujete půjčit více, je možné jít směrem klasických bankovních a nebankovních úvěrů. Zde se často setkáme s variantami, kdy si lze půjčit i několik desítek nebo stovek tisíc korun. A to bez nutnosti dokládat účel. Je tedy možné peníze použít přímo na naše podnikání, a to bez toho, abychom to sdělovali, nebo dokládali. Oproti předchozí možnosti je ale třeba počítat s tím, že budeme muset doložit příjem. Pokud ho máme – třeba ze zaměstnání, není to problémem. Výhody této půjčky jsou také zřejmé, a to:

  • Nižší úroky a RPSN
  • Možnost splácet peníze i několik let
  • Široký výběr částek
  • Rychlé vyřízení
  • Peníze na účet i v hotovosti
Zajímavý článek:  Půjčka Kimbi nabízí rychlé peníze lidem

Půjčky specielně pro podnikatele

V tomto ohledu je nejlepší navštívit konkrétní banku, jelikož ty se na podnikatelské úvěry často také specializují. V tomto ohledu můžeme zmínit i třeba Českou spořitelnu, která má takto koncipovaný jeden z produktů. Základní charakteristiku jsme si vypůjčili přímo ze stránek dané banky a zní takto: „Firemní úvěr České spořitelny nabízíme od 50 tis. Kč až do 1 milionu korun. Úvěr je vhodný pro menší firmy a podnikatele, kteří mají alespoň 1 daňové přiznání.

Samozřejmě jsou i možnosti, kdy můžeme v pozitivním hodnocení pomoci také tím, že dodáme například náš podnikatelský záměr, nebo další vize, které pokud budou skutečně dobře promyšlené, lze získat peníze i bez příjmu. V tomto směru musíme říci, že vše je posuzováno hlavně individuálně a tak záleží na celé řadě faktorů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *