Kdy se vám může hodit půjčka do výplaty?

Půjčky do výplaty mohou být dobrou volbou i pro Vás
OpenClips / Pixabay

Také každý měsíc netrpělivě čekáte na výplatu a tato doba vám připadá takřka nekonečná? Pokud se navíc naskytne nečekaný výdaj, který vyžaduje operativní řešení, problém je na světě. Z čeho zaplatit lyžařský zájezd vašeho dítka? Z čeho fakturu od telefonního operátora. Nebo vám snad schází určitý finanční obnos na zaplacení nájmu? Pak by vám mohla pomoci půjčka do výplaty.

Kdo poskytuje půjčku do výplaty?

Tento typ půjčky je zpravidla doménou nebankovní společnosti. U banky si sice můžete zařídit produkt s názvem „kontokorent“, díky kterému můžete vybírat ze svého účtu částky až do limitu stanového banku, o půjčku do výplaty se však v pravém slova smyslu nejedná. Půjčka do výplaty je často označována také jako finská půjčka. Jedná se totiž o menší obnos finančních prostředků, které jsou vám zpravidla poskytnuty na několik dnů nebo týdnů.

Půjčka do výplaty jak si právně vybrat?

Jelikož je společností, které tento produkt nabízejí, celá škála, nebude od věci porovnat jednotlivé nabídky. Jedině tak si můžete vybrat takovou půjčku, která pro vás bude nejvýhodnější a to z hlediska placených úroků i podmínek. Kromě výše úroků srovnávejte také výši RPSN a nezapomeňte se ani informovat o případných poplatcích, kterými může být půjčka zatížena.

Zajímavý článek:  Půjčky pro nezaměstnané? Ano, je to možné!
Na co si dávat pozor?

Půjčka do výplaty však nepřináší jen samé výhody, připravit se musíte hned na několik nevýhod. Jednou z nich je například skutečnost, že taková půjčka se vám na rozdíl od té bankovní značně prodraží. Pozor si také dávejte na to, u koho půjčku sjednáváte. Ne každá nebankovní společnost staví zájmy klienta nad vlastní zájmy. Pokud chce zástupce společnosti uzavřít smlouvu pouze u vás doma, mějte na paměti, že kvůli aktuálně platným zákonům bude odstoupení od takovéto smlouvy velmi složité, ne-li takřka nemožné.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..