Půjčky pro studenty pohledem psycholožky

Půjčky pro studenty
PublicDomainPictures / Pixabay

Řada studentů se bojí přiznat, že má nějaké, jakékoliv, finanční problémy. Snaží se to různě ututlat, skrýt a díky tomu se například mohou dostat do hlubokých depresí. Paní psycholožka Linda Nývrtová k tomu má jednoznačný názor: „Je to kvůli image a dobrému jménu. Každý student chce vypadat před ostatními jako největší frajer. Jenže bez jisté finanční částky to prostě nejde,“ řekla Linda Nývrtová. Přečtěte si tedy náš rozhovor s psycholožkou Lindou Nývrtovou, která nám odpověděla na pár otázek.

Mohou být půjčky pro studenty řešením?

Ano, to jistě mohou. Půjčky pro studenty určitě působí motivačně a celkově zlepšují sebevědomí mladých lidí. Kdykoliv se mě někdo na toto téma ptá, ráda jim půjčky pro studenty doporučuji.

Jak tedy zařídit, aby studenti byli stále se sebou spokojeni?

Rozhodně je to postojem okolí. Ku příkladu, když jsou mladým lidem půjčky předhazovány jako špatné a ve společnosti nevítané, sami je tak budou vnímat a nebudou si vlastně ani žádnou chtít sjednat, i kdyby to mělo znamenat vyřešení jejich aktuální finanční situace. Jenže mladí lidé by si měli uvědomit, že půjčky pro studenty jsou v řadě případů bezúročné, takže je to vlastně taková přátelská výpomoc pro horší období.

Zajímavý článek:  Netcredit půjčka je cestou k iPadu mini!

Říkáte, že jsou některé půjčky bezúročné. Je to podle vás cesta správným směrem?

Nejsem ekonom, takže jestli je to z ekonomického pohledu správně, to vám neřeknu. Rozhodně z psychologického hlediska je to pro studenty hodně motivační a v nejednom případě jim taková finanční pomoc zvedla sebevědomí. Mě se například líbí ta nabídka společnosti Click Credit, která právě nabízí nízké, ale bezúročné půjčky. Mladí lidé tak získávají jistou důležitost a vlastní zodpovědnost, na druhou stranu nezaplatí nic navíc, takže se v budoucnu nedostanou do dalších problémů, které by je mohly psychicky postihnout mnohem hůř.

Děkujeme za váš názor a těšíme se zase do budoucna!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..