Hotovostní půjčky do domu – kdy mohou přijít vhod?

Hotovostní půjčky do domu
byrev / Pixabay

Pokud potřebujeme peníze, tak se obracíme buď na banky, nebo nebankovní společnosti. Obě možnosti dnes nabídnou poměrně širokou škálu úvěrových produktů a tak máme jako zákazníci rozhodně z čeho vybírat. Pokud budeme konkrétní a budeme se držet kategorie, jakou jsou hotovostní půjčky do domu, určitě je vhodné zmínit, v čem všem nám mohou pomoci a proč jich využít. Jdeme na to.

Hotovostní půjčky do domu – pokud máme finanční problémy

To je u mnohých lidí jeden z hlavních důvodů, který existuje. A to konkrétně proto, že mnozí už mají tak velké finanční problémy, že je dokonce navštívil exekutor. A ten kromě jiného také zablokoval jejich bankovní účet.

V rámci toho samozřejmě nemohou vybírat, a tak by jim běžná půjčka s převodem na účet neumožnila situaci řešit. Naopak hotovostní půjčky do domu jsou možností, jak získat peníze na ruku a vyhnout se tak tomu, aby na ně mohl sáhnout právě exekutor.

Potřebujeme platit v hotovosti

Ačkoliv půjčky zasílané na účet převládají, určitě to neznamená, že by byly lepší. Většina z nás totiž stále platí za řadu věcí hotově a tak chce mít peníze u sebe. Pokud je půjčka zaslaná na účet, musíme do bankomatu a tam je třeba peníze vybrat. Pokud máme nastaveny nižší limity, podaří se nám to třeba až za několik dní. Oproti tomu hotovostní variantu dostáváme hned na ruku a tak máme peníze samozřejmě ihned k dispozici, bez nutnosti je odkudkoliv vybírat. Hned tak můžeme hotově zaplatit vše, co zaplatit potřebujeme.

Zajímavý článek:  Nebankovní půjčky na směnku

Hotovostní půjčky do domu jsou vhodné i v případě, kdy chceme rychlost

Dalším důvodem využití je také rychlost celého procesu vyřízení. Ten se často s mnoha klasickými ani nedá srovnávat. U nich totiž můžeme čekat na:

  • Otevírací dobu pobočky
  • Na zaslání smlouvy
  • Na odeslání smlouvy zpět
  • Na bankovní převod

U těchto půjček nečekáme skutečně na nic. Pouze si domluvíme schůzku s obchodním zástupcem společnosti, který přijde k nám domů. Zde budeme nejenom vyjednávat a konkrétně diskutovat o dané půjčce, ale samozřejmě zde podepíšeme i smlouvu. Jakmile se tak stane, jsou předány také peníze, které dostaneme na ruku. Rychle, jednoduše a také bez složitého dokládání čehokoliv.

Je tato půjčka vhodnou volbou?

Otázkou samozřejmě zůstává, zda je tento typ půjčky skutečně dobrou volbou, nebo nikoliv. Objektivně je třeba říci, že dané výhody jsou skutečně pravdivé a mohou být důvodem k tomu, peníze získat. Na druhou stranu rizika jsou jasná, a to vysoké úroky. Ostatně v tomto nám může celou situaci osvětlit i citace z portálu Finance, který uvádí „Řada lidí, která s žádostí o úvěr v bance neuspěje, se poté obrátí na některou nebankovní instituci. Ty často půjčují za podstatně volnějších podmínek než banky, ovšem také za podstatně vyšší úrok.“ Poté už je samozřejmě na každém, jak k dané úrokové sazbě přistoupí.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *