Jaké parametry a výhody má Česká spořitelna hypotéka?

Česká spořitelna hypotéka
breaktime / Pixabay

Pokud chceme koupit nebo postavit nemovitost, stejně jako když se chceme pustit do případné rekonstrukce, je k tomu potřeba mít dostatek finančních prostředků. Ideálním úvěrem, který je pro tyto situace jako stvořený, je zcela určitě hypoteční úvěr. Společností, která hypoteční úvěry nabízí, je i Hypoteční banka.

Ten je nejlepší poptávat v segmentu bankovních úvěrů, jelikož jedině tak máme možnost získat to nejvýhodnější, co na trhu je. A jednou z takových možností je i Česká spořitelna hypotéka. Podívejme se na to, co nabídne.

Jaké jsou základní parametry, které Česká spořitelna hypotéka má?

To hlavní, na co bychom měli při žádosti brát v potaz, to jsou samozřejmě parametry konkrétní hypotéky. Tedy to, co nám vlastně nabídne. Jako žadatelé tak máme možnost vybírat z částek v rozmezí 500 000 Kč až 7 000 000 korun. Ty samozřejmě můžeme použít výhradně ve spojení s naší nemovitostí. Dalším důležitým parametrem je také délka splatnosti. I zde platí, že máme na výběr, a to z období od 5 let po dobu celých 30 let.

Samozřejmě s konkrétními parametry souvisí třeba i to, kolik vlastně můžeme dostat peněz. Zde nabídne Česká spořitelna hypotéka možnost financovat i stoprocentní hodnotu naší nemovitosti, a tak dostaneme peníze v plné výši.

Jak je to s úroky?

To nejdůležitější, na co je třeba hledět, to jsou úrokové sazby. Ty jsou nastaveny poměrně příjemně, a to na jednotkách procent. Samozřejmě pro konkrétní výši úroku je třeba znát i konkrétní parametry našeho úvěru. K úroku ale musíme dodat, že pokud si hypotéku vezmeme na dobu více než 20 let s fixací na 3 až 5 let, můžeme využít dalších výhod. Konkrétně potom takového zvýhodnění, kdy je nám úrok ponížen o hodnotu 0,3 procenta. K tomu všemu se váže také finanční prémie.

Zajímavý článek:  Úvěry a stavební spoření

Jaké jsou výhody?

Základní parametry tedy známe a tak je třeba zaměřit se také na klíčové výhody, které jsou s hypotékou přímo spjaté. I zde můžeme být konkrétní a tak je třeba říci, že mezi ty hlavní patří tyto:

  • Možnost využití odborného poradenství
  • Možnost všestranného využití a pokrytí všech nákladů
  • Možnost hypotéku výhodně refinancovat

Díky tomu si samozřejmě svou hypotéku můžete nastavit dle vašich konkrétních potřeb, kdy využijete služby odborníků, kteří vám v celém postupu pomohou. Navíc s ohledem na financování bydlení má tyto konkrétní možnosti: „Financujeme také družstevní byty a dřevostavby, a to i bez zástavy jinou nemovitostí. Hypotéka vám pokryje i náklady související s vaší investicí, jako jsou bankovní služby, ocenění nemovitostí, realitní a právní služby apod.“

Samozřejmě zapomínat bychom neměli ani na poslední možné výhody, jako je třeba to, že pokud refinancujete, není už třeba opětovně dokládat příjem, stejně jako není nutné nechávat vypracovat zcela nový odhad vaší nemovitosti. I to je pro mnohé cestovatele skutečně velmi důležitá a klíčová výhoda.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..