Jaké produkty nabízí Raiffeisen stavební spořitelna?

Raiffeisen stavební spořitelna nabízí řadu produktů
imarksm / Pixabay

Nejenom klasická banka, ale také stavební spořitelna se skrývá právě pod tímto názvem. Důvod vzniku je s ohledem na služby jasný, a to pomoci především těm klientům, kteří touží po vlastním bydlení. Pokud v daném směru budeme konkrétní, je třeba si na úvod říci, co vlastně Raiffeisen stavební spořitelna nabídne. Produkty by se daly rozdělit do několika segmentů, a to:

Jak Raiffeisen stavební spořitelna pomůže, když chceme spořit?

Základem je samozřejmě ten nejdůležitější produkt, kterým je stavební spoření. Jeho výhody jsou zřejmé, a to hlavně vysoké zhodnocení, stejně jako možnost čerpat státní příspěvky. Dalšími pozitivy je i to, že naspořenou částku lze využít na cokoliv, nebo je možné vzít si také výhodný úvěr. I to tento produkt nabídne, Ať už chceme stavět, kupovat nemovitost, rekonstruovat, nebo cokoliv jiného.

Není to ale jenom tento spořicí produkt. Mezi další patří třeba i penzijní spoření. U něho je jasně dané, k čemu slouží a co nám může nabídnout. Primárně nás může zabezpečit ve chvíli, kdy přišel čas na naši penzi a kromě klasického důchodu tak chceme i nějaké peníze navíc. Další možnost, jak spořit, je také životní pojištění. Pokud se podíváme na charakteristiku tohoto produktu, potom nabídne toto: „Životní pojištění je vhodnou volbou pro majitele závazku ve formě úvěru či půjčky, který chce krýt své blízké před případným finančním zatížením vzniklým jeho úmrtím.“

Zajímavý článek:  Kolik vás stojí vyřízení hypotéky?

Co když finance potřebujeme?

Druhá situace nastane ve chvíli, kdy peníze nechceme zhodnocovat, ale naopak je potřebujeme. V takových případech je nezbytností dobrý úvěrový produkt. Ani jeho získání nemusí být složití, jelikož Raiffeisen stavební spořitelna nabídne několik možností. Tou první je určitě klasika, a to standardní hypoteční úvěr – tedy hypotéka. Zde oceníte nejenom nízkou úrokovou sazbu, ale stejně tak možnost rozložení splátek třeba i na 30 let, stejně jako možnost odpočtu úroků z daňového základu.

Toto ale není jediným úvěrovým produktem, jelikož mezi další může patřit třeba překlenovací úvěr s označením Rekopůjčka, stejně jako úvěr Rekofin, nebo také již zmíněný úvěr ze stavebního spoření, který je spojený s tímto spořicím produktem.

Jaké další služby lze využít?

Mezi to další, co lze využívat u této spořitelny jsou třeba zmíněné kreditní karty, které poskytnou možnost finanční rezervy na cokoliv. Dále to ale mohou být i služby finančních poradců, kteří navrhnou vhodné možnosti, jak zacházet s vašimi penězi. Nechybí ale ani široká nabídka různých pojistek. V první řadě takových, které se týkají jak ochrany vaší nemovitosti a všeho kolem ní, ale jsou samozřejmostí i pojistky, které se týkají pojištění vaší domácnosti. I na to je dobré myslet, jelikož menší výdaje mohou uchránit i desetitisíce a statisíce. Totéž platí třeba v případě úrazového pojištění. I to lze sjednat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *