FIO banka internetbanking prošel výraznou změnou

FIO banka internetbanking
realworkhard / Pixabay

Banky samozřejmě neustále inovují, což se projevuje jak v nabídce jejich konkrétních produktů, tak se to samozřejmě projevuje také na tom, jaké dodatečné služby nabízejí. A jednou z bank, která jde dlouhodobě nahoru, je i FIO banka Internetbanking, který je k dispozici klientům, prošel skutečně změnou poměrně výraznou. A to proto, že dokonale změnil svůj vzhled. Aktuálně je sice možní přihlásit se do starší i novější verze, ale je jasné, že dříve nebo později bude starší verze vypnuta definitivně. A vzhledem k ohlasům je to určitě dobře.

Samotný produkt si ale pochvaluje i banka ve své tiskové zprávě: „Jeho hlavními přednostmi jsou moderní vzhled, přehledné intuitivní ovládání a také změna použité technologie, která umožní obsluhu rostoucího počtu klientů Fio banky. V průběhu letošního roku pak bude následovat přidání dalších nových funkcí.“

Jaké hlavní změny provedla FIO banka Internetbanking už nemá vyskakovací okna

Poměrně výraznou a určitě pozitivní změnou je to, že v rámci internetového bankovnictví vás už nečekají vyskakovací okna. Ta se objevila vždy, když jste například zadávali platbu, nebo vytvářeli jiný příkaz. Dnes vše probíhá výhradně v rámci jednoho okna prohlížeče, což samozřejmě vede jak k usnadnění, tak i velké přehlednosti. Na tu má ale vliv také změněný grafický design, který je mnohem světlejší a jednodušší, což určitě přispívá k tomu, že se dané změna chytne především u mladší generace.

Tip pro vás: Jak si zřídit osobní účet u FIO bank? Pokračujte zde.

Nastavte si úvodní obrazovku

Velkou změnou ale prošly i jednotlivé přehledy. V tomto směru se dá říci, že pokrok byl obrovský a tak na něj může být FIO banka hrdá. Internetbanking totiž aktuálně nabízí vytvořit si vlastní úvodní obrazovku, tedy takzvanou nástěnku, kde ihned vidíme vše potřebné, co se našeho účtu týká. Jedná se o možnost nejenom vybrat, ale i různě přesouvat plovoucí panely, které si rozmístíme na předem nastavená místa. Díky tomu můžeme na hlavní obrazovce mít třeba:

  • Soupis posledních transakcí
  • Informace o výběrech z bankomatů
  • Informace o nezaúčtovaných karetních transakcí
  • Graf vývoje našich financí
Zajímavý článek:  Americká půjčka už i v České spořitelně!

Služby stejné, ale na jiných místech

Drobné problémy se přece jenom objevily, ale rozhodně nebyly nijak výrazné. Změnilo se totiž menu, které doposavad používal starší systém, který měla právě FIO banka Internetbanking, který je k dispozici dnes, ho má sice stále na stejném místě, ale bylo výrazně zredukováno. V první chvíli tak může někomu přinášet problém najít to správné, ale rozhodně se nemusí být, že by některé funkce zmizely. Jakmile je najdeme, již je budeme automaticky používat, jako doposud.

Vzhledem ke zmíněným výhodám tak změnu rozhodně hodnotíme pozitivně, jelikož už byla potřeba a Internetbanking od FIO jsme deailně popsali zde. Říci dokonce můžeme to, že aktuálně se jedná o jedno z nejmodernějších řešení, které tuzemské banky využívají.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..