Jaká parametry má klasická půjčka online do 10 min?

Půjčka online do 10 min
edar / Pixabay

Pokud vybíráte půjčku, je nezbytně nutné, abyste přesně věděli, jaké má parametry a co všechno vám vlastně může nabídnout. I proto pro vás mapujeme různé úvěrové produkty a jedním za takových je také půjčka online do 10 min. Ta je na trhu poměrně novinkou, ale i tak už si získala celou škálu spokojených klientů. Pojďme se podívat, v čem je unikátní.

Půjčka online do 10 min je určena pro každého

Je mnoho úvěrových produktů, které jsou určeny výhradně určité skupině lidí. Taková ale půjčka online do 10 min není, jelikož ta je určena opravdu každému. A to proto, že má velmi jednoduché podmínky získání. V první řadě není třeba dokládat příjem, stejně jako není třeba sdělovat informace o zaměstnání. Nahlíženo ale není ani do registrů, stejně jako není ověřována vaše bonita. V tomto případě si tak mohou požádat:

  • Zaměstnanci a podnikatelé
  • Studenti
  • Lidé v invalidním a starobním důchodu
  • Maminky na mateřské
  • Lidé nezaměstnaní

Samozřejmě několik podmínek přece jenom najdeme, ale jedná se většinou o takové, které jsou spojeny s nutností plnoletosti, s nutností tuzemského občanství, nebo také s nutností bydlet na území České republiky. Samozřejmě konkrétní podmínky sdělí až vybraná nebankovní společnost.

Nejsou to jenom malé částky

Když tento typ půjček na našem trhu začínal, byl charakteristický tím, že nabízel pouze menší částky, v řádech stovek až tisíců korun. Počáteční částky zůstaly, ale ty nejvyšší se posunuly výrazně výše. Příkladem mže být třeba společnost Ferratum – 10 000 Kč, Zaplo a Kredito24 – 15 000 Kč, nebo třeba CreditnON, který nabídne celých 20 000 korun českých. A to už je velmi výrazná suma, která může nahradit i klasickou půjčku.

Tu ale nemůže nahradit termín splatnosti, který stále zůstává stejný, v rozmezí 1 – 30 kalendářních dní. Jsou sice i výjimky, jako Ferratum – 45 dní, nebo Zaplo, který umožní neomezené prodlužování během celého roku. To je ale zpoplatněno a tak půjčka online do 10 min nikdy nebude alternativou ke klasické nebankovní půjčce.

Bez jakéhokoliv papírování

Co hodnotíme pozitivně, to je určitě fakt, že je půjčka online do 10 min založena na maximální jednoduchosti. Je to dáno už procesem žádosti, kdy stačí vyplnit online formulář, nebo zaslat SMS zprávu. Jinak není třeba nejenom nic dokládat, ale ani se trápit jakýmikoliv administrativními formalitami. Třeba dosud nezmíněný poskytovatel Creditsor uvádí: „Celý proces probíhá on-line bez nutnosti vyplňování jakýchkoli dokumentů. Pouze v některých případech můžete být požádáni o zaslání kopií dokumentů, které potvrzují Vaši solventnost.“ A co je tím myšleno? Třeba naskenovaný doklad totožnosti či korunový registrační poplatek, jako ověření bankovního účtu. Ten u některých poskytovatelů bývá rozhodně častý a tak je třeba říci, že žádost může výrazně pozdržet.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *